Çamaşırlar En İyi Nasıl Yıkanır?

Çamaşırlarınızı doğru şekilde yıkamayı öğrenmek yalnızca iyi görünmelerini ve hissettirmelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha uzun ömürlü olmalarını da sağlar. Aksi halde kıyafetleriniz çok kısa bir süre içinde tekrar giyilmeyecek kadar yıpranabilirler.

Prestige Kimya kalitesini ve bilgi birikimini sizlere sunuyoruz. Amacımız size temiz, güzel ve ferah kokan çamaşırlar bırakmaktır.

Bu amaçla sizler için “Çamaşır en iyi nasıl yıkanır?” konulu ipuçları ve tavsiyeler derleyerek en faydalı cevapları vermeye çalıştık.

Çamaşırlarınızı farklı renk ve kumaş gruplarına göre ayırmak etkili çamaşır yıkamanın temelidir.

  • Yalnızca elde yıkanması ya da kuru temizleme yapılması gereken çamaşırları bir kenara ayırın. Bunlar makinede yıkanmaya uygun değildir.
  • Kirli sepetinizmümkünse iç çamaşırlarınız ve normal kıyafetleriniz için ayrı olmalıdır. Çünkü kıyafetlerinizdeki lekeler, siz farkında olmasanız da birbirine geçebilmektedir
  • Çamaşırları renklerine göre ayırın. Beyazları, koyu ve açık renklileri kendi gruplarına ayırın.
  • Kumaşları ayırın. Kot ve havluların, iç çamaşırlarına göre daha yoğun bir programda yıkanması gerekir. Yünlü ve ipek gibi narin kumaşların da ayrı yıkanması gerekir.
  • Kıyafetleri makinenize atmadan önce mutlakaters çevirin. Özellikle kot pantolonlarda deterjan izi ve kırışık görüntü oluşmasını engellemek için bu yöntem oldukça işe yaramaktadır. Ayrıca gömlek, pantolon gibi kıyafetlerinizin görünen yüzü değil, iç kısmı deterjana maruz kalacağından; bu yöntemle renklerin solması çok daha uzun zamanda gerçekleşmektedir.
  • Ne kadar çok deterjanatarsam, o kadar temiz olur.” mantığı yanlıştır. Deterjanı çok kullanmak, çamaşırların durulanmasını zorlaştırmakta ve köpüklü kalan giysilerimizin özellikle güneş ışığı görünce renk atmasına, yıpranmasına neden olabilmektedir. Bunun için deterjanın ölçüsü ne ise, o kadar kullanmaya çalışın.
  • Makinenizin ömrünü uzatmak hem de kıyafetlerinizin daha temiz yıkanmasını sağlamak için makineyi ağzına kadar doldurmayın. Böylece kıyafetlerin makinenin içinde rahat hareket ederek kirlerinin çözülmesine olanak sağlamış olursunuz.
  • Ayırma işlemini tamamladıktan sonra çamaşırlarınızı tercih ettiğiniz bir Felly Nova deterjan ile yıkayın.